Siemię lniane a wygląd włosów

Coraz więcej osób przekonuje się do codziennego spożywania ziarenek lnu. Nic dziwnego – ten znany od lat, dany nam przez naturę skarb, ma niezwykłe właściwości lecznicze i upiększające. Stosowany jest na problemy związane z przemianą materii, wyrównanie gospodarki hormonalnej, poprawę pamięci oraz przeciwzapalnie i na poprawę urody.

Zewnętrznie i wewnętrznie, mielony i w całości, do picia i do jedzenia – sposoby podawania siemienia lnianego są niemal nieograniczone, podobnie jak jego pozytywne działanie. Siemię lniane posiada m.in.

duże ilości kwasów omega-3, białko, błonnik, cynk, żelazo oraz witaminę E. Jest to cała gama substancji, które mają niezwykle pozytywny wpływ na zdrowie włosów. W dużej mierze włosy złożone są z protein, a dzięki nim mogą one lepiej rosnąć.

Cynk dodaje włosom sprężystości, a witamina E to wspaniały antyoksydant zwalczający groźne wolne rodniki. Siemię lniane można przyjmować doustnie, dodając do kanapek, sałatek i przekąsek. Ponadto warto przygotować wywar z siemienia lnianego i nakładać go bezpośrednio na włosy.