Dieta niskowęglowodanowa

Osoby zmagające się z nadmiarem kilogramów często latami próbują zmagać się z tym problemem, licząc nie tylko na spektakularne efekty, ale także na brak tak zwanego efektu jo jo, czyli wahania masy ciała podczas odchudzania.

Wybór diety musi być dostosowany nie tylko do celu, ale także do możliwości organizmu oraz wielkości motywacji, dlatego warto dokładnie przeanalizować popularne diety pod tym właśnie kątem.

W ostatnich latach bardzo popularna stała się dieta niskowęglowodanowa, która jest świetnym przykładem kuracji odchudzającej, która nie charakteryzuje się elastycznością, przez co niektórym osobom może być trudno ją stosować Dieta niskowęglowodanowa charakteryzuje się wysoką zawartością tłuszczu i białka oraz bardzo niską zawartością węglowodanów.

Ponadto jest to kuracja uboga w błonnik, witaminy i minerały, przez co może mieć negatywne skutki uboczne w postaci zaburzenia prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Nie ulega wątpliwości, że dieta niskowęglowodanową jest tylko jedną z wielu możliwości, które mogą wybrać osoby zmagające się ze zbędnymi kilogramami.

Warto jednak pamiętać, że jest to kuracja odchudzająca, która charakteryzuje się rygorystycznymi zasadami, dlatego nie każda osoba będzie czuła się komfortowo w trakcie jej stosowania.