Zdrowa dieta dla każdego – porady

Zdrowia dieta to sposób odżywiania, który jest przemyślany i nieprzypadkowy. Sięganie po konkretne produkty powinno wejść przede wszystkim w nawyk, być czymś w rodzaju konieczności, czy zwyczaju. Taki sposób prowadzenia swojego życia doprowadza nie tylko do zrzucenia zbędnych kilogramów. Zdrowa dieta zapewnia świetne samopoczucie, więcej się uśmiechamy, wyglądamy lepiej. Co więcej, ogranicza możliwość zachorowania na przeróżne choroby związane z układem pokarmowym i nie tylko! Dieta odpowiada nawet za ryzyko dostania zawału serca, co brzmi niepodważalnie poważnie i groźnie.

Istnieje kilka żelaznych zasad, które charakteryzują zdrową dietę, a są to:

  • Unikanie przejadania się! Każdy główny posiłek w ciągu dnia – a powinno ich być pięć nie powinien być obfity. Należy przede wszystkim unikać dokładek i deserów od razu po spożyciu np. obiadu. Wolniejsze spożywanie posiłku sprawia, że człowiek szybciej się najada. Istnieje teoria, że informacja o najedzeniu trafia do mózgu ze znacznym opóźnieniem.

    Dlatego też osoby, które jedzą szybko – mają skłonności do tycia;

  • Jeśli nasz organizm nie może sobie poradzić z chęcią przekąszenia dodatkowego produktu – warto wiedzieć na co można sobie pozwolić. Oczywiście unika się chipsów i słonych przekąsek. Te z kolei mogą śmiało być zastąpione zdrowymi owocami i warzywami. Nie brzmi zbyt ciekawie, ale z pewnością można się przyzwyczaić, tak samo jak przyzwyczailiśmy się do tłustych chipsów;
  • Picie wody to idealny sposób na poprawienie stanu organizmu, poziomu jego nawodnienia, ale i także poprawy wyglądu cery. Woda to źródło, dzięki któremu metabolizm zostaje pobudzony.

    Należy jednak pamiętać, żeby sięgać jedynie po tą mineralną, niegazowaną, bez soków i innych dodatków.

.