Winietki i upominki dla gości

Trendy weselne bardzo mocno zachwalają praktyczną formę organizacji sali, jaką są winietki. Dziś ciężko wyobrazić sobie sytuację w której goście mają wolną rękę do zajmowania miejsc przy stołach. Zwłaszcza, jeśli jest to wesele o znacznej ilości zaproszonych gości.

Winietki to dość ciekawa forma, dzięki której para młoda ma niemal pewność, że unikną problemu z kłócącymi się ciotkami, czy wujkami z dalekiej rodziny. W końcu to najczęściej na weselach wychodzą zapomniane wcześniej problemy i kłótnie rodzinne. Rzecz w tym, że oprócz winietek, bardzo mocno zarysowanym trendem jest również wręczanie upominków gościom.

W Polsce kojarzy się z tym oczywiście wódka, którą dostaje każda para gości ze specjalnie wcześniej przygotowaną etykietą, przypominającą o dniu ślubu młodych. Nie mniej jednak oprócz tradycyjnej wódki goście otrzymują także drobne upominki, których forma jest bardzo zróżnicowana. Od spersonalizowanych czekoladek, breloczki, otwieracze, po magnesy, czy torebki herbaty.

Oczywiście jeśli robi się z tego kilkadziesiąt egzemplarzy – nie sposób zaoszczędzić. Jest jednak jeden ciekawy sposób, dzięki któremu można połączyć winietki z upominkami dla gości w jedno! A nawet kilka pomysłów, oto one:

  • Spersonalizowane łyżeczki do herbaty, do których przywiązane są elegancką wstążką winietki;
  • Małe roślinki w doniczkach, do których powtykane są winietki patyczkami;
  • Niewielkie podkowy na szczęście, które każdy może wziąć do domu i przywiesić na ścianę, do których przywiązane są winietki.

Wszelkie wyżej wymienione pomysły są dość niestandardowe, ale z pewnością sprawdzą się i zaskoczą gości.

sukienki na wesele

Warto sięgać po nietuzinkowe rozwiązania i iść za głosem serca. Najważniejsze, by impreza weselna pozostała w pamięciach przez długi czas i wywoływała uśmiech wspomnień!.

HKL