Jak wybrać najlepszy kocyk dla niemowlaka?

Odpowiednie akcesoria dla niemowląt trzeba dobierać wedle kilku kluczowych kryteriów – i jednym z nich nie jest cena. Ani wydanie największych możliwych pieniędzy nie daje gwarancji satysfakcji, ani oszczędzanie na każdym z przedmiotów nie stanowi rozsądnego pomysłu. Chodzi wszakże o to, by zapewnić maluszkowi najlepsze warunki do rozwoju. Takie akcesoria jak śpiworki czy kocyki powinny być dobierane z uwagą i akcentowanie ich jakości bez wątpienia ma znaczenie. Jeśli chodzi o kocyk dla niemowląt, opcji na rynku jest naprawdę wiele. Warto postawić na sprawdzone opcje, których jakość nie budzi wątpliwości. Renoma producentów na pewno będzie stanowić dla rodziców istotną wskazówkę, więc dobrze zwrócić uwagę na markę. Pozytywne opinie dotychczasowych użytkowników stanowią cenną podpowiedź.

Cechy dobrego kocyka

Rozmiary kocyków powinny być dostosowane do wielkości dziecka. Generalnie wskazane jest, aby nie używać zbyt dużych kocyków, ponieważ potęgują ryzyko przypadkowego upuszczenie maluszka.

Lepiej jest nabyć kocyk mniejszy, który wystarczy w zupełności do otulenia małego człowieka, ale jednocześnie nie trzeba martwić się o to, że niepewny ruch doprowadzi do potencjalnej tragedii. Nie kupujmy więc kocyka na zapas. Zdecydowanie bezpieczniej dla dziecka kupować odpowiedni do jego wzrostu. Początkowo najlepiej sprawdzają się modele o wielkości 75 na 100 centymetrów, a z czasem rzecz jasna nieco większe.

Materiał również jest bardzo ważny

Kocyk powinien być ciepły, a do tego zapewniać komfort delikatnej skórze malucha. Dlatego zdecydowanie wskazane jest sięganie po produkty wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy wiskoza bambusowa. Ta ostatnia cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością i bez wątpienia jest odpowiednim wyborem. Bambus jest wyjątkowo przyjazny skórze, hipoalergiczny, a do tego adaptuje się do warunków otoczenia. Grzeje jesienią i zimą, a latem chłodzi. Rzecz jasna wspomniana bawełna także jest doskonałym rozwiązaniem.

W grę wchodzą również kocyki uszyte z mieszanki obu naturalnych surowców.