Dacia Duster

Francuski koncern Renault zdecydował się na stworzenie swojego pierwszego samochodu sportowo-użytkowego dopiero w 2010 roku. Model zaproponowany przez Francuzów to Dacia Duster; samochód, który niejako podkreśla doświadczenie producentów w zakresie samochodów osobowych, a współpraca francuskiego koncernu z rumuńską marką dala bardzo ciekawe i niespodziewane efekty.

Po Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie wszyscy spodziewali się, że Dacia Duster to samochód, który zrewolucjonizuje sposób myślenia o tym, w jaki sposób można zaplanować przestrzeń w samochodzie oraz jego wygląd zewnętrzny. Reanult zrezygnowało jednak z bardzo odważnej estetyki i ograniczyło się do stworzenia samochodu o wiele bardziej klasycznego.

Francuski koncern Renault ostatecznie wprowadził na rynek auto, które jak na niską cenę potrafi bardzo dobrze poradzić sobie w terenie. Jego wygląd został znacznie zmieniony w porównaniu do wersji koncepcyjnej.

W Dacii Duster zastosowano światła z podwójnym układem optycznym i relingi dachowe oraz charakterystyczne zaokrąglone błotniki. Samochód osadzono na 16-calowych kołach, a przód auta wieńczy chromowany grill.