Dieta oparta o koktajle

Znaczna część kuracji odchudzających opiera się na warzywach i owocach, które są bogate w substancje odżywcze. Przetwarzanie tych produktów w różny sposób jest gwarancją ciekawych posiłków, jednakże istnieją także diety oparte na jednym sposobie podawania owoców czy warzyw. Do takich kuracji bez wątpienia zaliczyć możemy dietę opartą o koktajle.

Koktajle, czyli napoje uzyskiwanie przez połączenie owoców, przypraw i jogurtu naturalnego czy mleka sojowego są nie tylko smaczne i zdrowe, ale także bardzo odżywcze. Zgodnie z postulatami diety opartej o te właśnie napoje, organizm pod wpływem dużej dawki substancji odżywczej i jednocześnie minimalnej dawki kalorycznej oczyszcza się z toksyn oraz pozbywa się zbędnych kilogramów. Ponadto dieta oparta o koktajle ma także działanie prozdrowotne, bowiem korzystnie wpływa na układ kostno- stawowy, mięśnie i naczynia krwionośne.

Nie ulega wątpliwości, że dieta oparta o koktajle może być znakomitym uzupełnieniem jadłospisu, korzystnie wpływającym nie tylko na wagę, ale i funkcjonowanie całego organizmu.