Na budowie muszą być przestrzegane zasady bhp

Nie trzeba nikogo przekonywać, że budowa wbrew pozorom jest niebezpiecznym miejscem, takim gdzie ciągle na wszystko trzeba uważać. To też powoduje, że znajdziemy wiele wytycznych, które muszą być zastosowane na budowie, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy mogli się tam czuć naprawdę bezpiecznie.

Oczywiście zacząć trzeba od tego, że ci, którzy nie są związani z terenem budowy, w ogóle na nim nie powinni przebywać, a już na pewno nie wtedy, gdy nie mają do tego odpowiedniego upoważnienia, ani pozwolenia. Na co jednak musimy uważać, jeśli na takiej budowie możemy przebywać i nie chcemy, aby stało się nam coś złego?

Słuchaj wytycznych kierownika budowy

Przede wszystkim po placu budowy powinniśmy się poruszać tylko po wyznaczonych ścieżkach, tak abyśmy mieli pewność, że nie wpadniemy w żadną dziurę, ani nie nadziejemy się na żaden pręt.

Do tego, zawsze i bez względnie trzeba mieć kask, bo wiele prac jest prowadzonych na wysokościach, a to oznacza, że zawsze coś może nam spaść na głowę, a ten kask jednak chociaż trochę będzie mógł ją ochronić. Warto także powiedzieć, że tego typu budowy mają swojego kierownika budowy, osobę, która to wszystko nadzoruje, a więc jeśli on mówi nam, że gdzieś nie możemy wchodzić, to powinniśmy go słuchać.

Warto także słuchać tego, co wykrzykują inni robotnicy, tak abyśmy mieli pewność, że w razie czego zdążymy zareagować na czas. Ważnym jest tutaj też to, abyśmy uważali na maszyny, które się poruszają po takim placu, bo są one bardzo duże, a co się z tym wiąże, kierujący nimi, nie zawsze muszą widzieć, że stoimy w ich pobliżu.

Popatrzmy jakie są zasady bhp na takich budowach, tak abyśmy wiedzieli, jak mamy się zachowywać. Jeśli będziemy słuchać wytycznych, to nie powinno nam się stać nic złego.

Na takiej budowie posłuszeństwo jest bezwzględne, bo tylko wówczas można zachować odpowiedni porządek i nadzorować całość.

Bamar Tech