Wypisywanie zaproszeń ślubnych – o czym trzeba pamiętać

złote zaproszenia ślubne to dziś wizytówka i przedsmak planowanej uroczystości. Obecnie jest ich bardzo wiele, wybór jest ogromny. O ile sama decyzja nad formą i stylem jest trudna, jeszcze trudniejsze okazuje się wypisanie poszczególnych zaproszeń. Przyszłe pary młode zastanawiają się nad wieloma kwestiami, jakimi są m.in.

:

  • Kogo w zaproszeniu wypisać jako pierwszego;
  • Jak zaznaczyć zaproszenie dzieci;
  • Co wpisać w miejsce osoby towarzyszącej;
  • Kolejność podawanych informacji;
  • Ilość tekstu;
  • Kwestie, o których nie wolno zapomnieć;
  • Błędy ortograficzne i stylistyczne.

Aby zaproszenie było efektowne i spójne, z pewnością trzeba rozważyć powyższe kwestie. Dodatkowo odnosi się do tego savoir-vivre w kwestii zapraszania. Jedną z najbardziej spornych kwestii wśród młodych i ich rodzin jest decyzja dotycząca tego, kogo w rzeczywistości zaprosić. Rada jest prosta, choć z pewnością nie tak banalna w zrealizowaniu.

Wypada zaprosić tych, z którymi chcemy spędzić ten szczególny czas zaślubin, a później – zabawy. Warto pamiętać także o możliwości zaproszenia osób jedynie na uroczystość w kościele lub w urzędzie stanu cywilnego. Świetna rada dla tych, którzy nie utrzymują zbyt mocnego kontaktu z niektórymi członkami rodziny lub mają ochotę zaprosić kolegów z pracy. Kolejny problem, jaki pojawia się w kwestii organizacyjnej to odpowiednia odległość czasu składania zaproszeń. Najlepiej wręczać je kilka miesięcy wcześniej, by goście przygotowali się na uroczystość i mieli możliwość poinformowania, czy wezmą w niej udział.

Dlatego też samo rozglądanie się i projektowanie zaproszeń, powinno odbywać się nawet pół roku przed datą najważniejszego wydarzenia. Sprawą, nad którą zastanawia się wiele par, jest także sama forma wręczania zaproszeń. Jedni robią to za pomocą gustownych listów, inni decydują się na osobiste odwiedziny. Savoir-vivre wyraźnie wskazuje na to, że wcześniej zapowiedziana wizyta z zaproszeniem jest najodpowiedniejsza. Jeśli jednak goście na których nam zależy mieszkają bardzo daleko – nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby wysłać im zaproszenie pocztą.

Należy wystrzegać się zaproszeń w formie telefonów, sms, a szczególnie maili. Jest to dość popularne, jednak z reguły uważane za dość niegrzeczne. W końcu samo zaproszenie ma być dla gości pamiątką, która przypomni o tak ważnym wydarzeniu i pozwoli myślami wracać do wspaniałej zabawy, otoczonej miłością młodych.