U fryzjera

Zajęliśmy się już tym, co widać na twarzy. Teraz pora na to, co na głowie. Kobiety mają różne fryzury, których forma i charakter są zawsze uzależnione od długości włosów.

Im są dłuższe i gęstsze, tym wzrasta pole do manewru i kreowania efektownych, stylowych fryzur. Na ślub i wesele raczej wybiera się motywy zachowawcze. Nie ma potrzeby, aby panna młoda zwracała uwagę otoczenia osobliwym ufryzowaniem, gdy ta ma się skupić na niej samej i na cudownej sukni.

Trzeba także pamiętać o tym, że niemal zawsze na głowie znajdzie się welon, który skutecznie przysłoni to, co wyczaruje fryzjerka. Wynika z tego, że w salonie nie trzeba „rzeźbić” nie wiadomo czego. Kluczowa kwestia to ułożenie i uczesanie włosów na sposób klasyczny i zgodny z tym, w czym główna zainteresowana czuje się najlepiej.

Zazwyczaj jest tak, że ślubno-weselna fryzura nie odbiega radykalnie od tego, co kobieta nosi na co dzień. Dużą wagę trzeba jednak przywiązywać do utrwalenia – żelem modelującym, pianką lub lakierem. Wszak welon nie powinien zrujnować tego, co uda się wypracować.