Jeżdżenie bez hamulców

Czasem mamy ochotę sobie trochę pofolgować na torze. Nie przejmować się tym, że jest za szybko, zbyt niebezpiecznie, że jazda jest szalona. Inaczej zachowujemy się codziennie na drogach, bo tam liczą się bezpieczeństwo, ostrożność i zasady ruchu drogowego.

Dlatego, gdy chcemy odrobinę poszaleć za kierownicą warto wybrać się na gokarty. Tor gokartowy to super zabawa. Odwiedzają go nawet profesjonalni sportowcy, ludzie, którzy zawodowo jeżdżą autami wysokiej klasy.

A tam po prostu sobie ćwiczą, szaleją, zabierają tam swoje dzieciaki. W Niemczech, niedaleko nas znajduje się jeden olbrzymi tor gokartowy, ale mniejsze znajdziemy w prawie każdym mieście, a także w miejscowościach turystycznych, bowiem jeżdżenia na gokartach to jeden z elementów udanego wypoczynku. Aktywnego wypoczynku z rodziną.

Można także zamiast na gokarty wybrać się na quady. To jeszcze większe wyzwanie. Jazda quadami bywa bardzo wyczerpująca.

Tutaj trzeba dać z siebie wszystko, pokazać, że jest się nie tylko dobrym kierowcą, ale ma się nie lada siłę. Każdy, kto wpadł w koleinę, dziurę lub zagrzebał się swoją maszyną w błocie lub piachu, wie co, to oznacza. Mimo tego, że quady mają wielkie koła i odpowiednie do jazdy w trudnych warunkach opony mimo wszystko jeździ się nimi dość trudno.

Dlatego to zabawa nie dla każdego, a jedynie dla tych, którzy lubią wyzwania i adrenalinę. Ale jeśli się już człowiek w to wciągnie to zazwyczaj ma ochotę częściej, wręcz regularnie jeździć quadami.