Zabawa podczas jazdy

Kiedy prowadzimy samochód, do tego kiedy siedzą w nim pasażerowie, musimy prowadzić naprawdę bardzo ostrożnie. Żadnego szaleństwa i zabawy, żadnego wyprzedzania po wariacku, żadnego dodawania gazu. Powinno być ostrożnie i według przepisów bo inaczej może się to skończyć bardzo źle. Inaczej jednak jest trochę, gdy wybieramy się na quady czy gokarty. Tam możemy poszaleć i sprawdzić swoje umiejętności jako kierowcy. Podczas jazdy gokartami można trochę naginać zasady. Na torze często zajeżdżamy komuś drogę, wyprzedzamy na zakręcie, uderzamy w bandę czy też stosujemy dziwne uniki i tricki. Tutaj chodzi głównie o zabawę, nie o przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Często zabieramy na gokarty dzieciaki. Jedziemy tam całą rodziną i bawimy się świetnie. Jeśli chodzi o quady to są one rozrywką dla odrobinę starszych. Tutaj raczej lepiej wybrać się z grupą przyjaciół czy znajomymi z pracy niż z małymi dziećmi bo to może być niebezpieczne. Zwłaszcza, że taka jazda wymaga już nie lada umiejętności a także przede wszystkim kasku na głowie. Warto więc przygotować się dobrze na taki wypad i uzbroić się w odpowiedni sprzęt, a także oczywiście odpowiednie towarzystwo. Najlepiej bowiem jeździć nam się będzie z grupą dobrych przyjaciół. Możemy się wzajemnie ścigać, wyzwać na pojedynek czy starać się jeden drugiemu zajechać drogę.

Poruszanie się quadami to coś, co jest trudne, ale można się nieźle wyżyć, podnieść sobie adrenalinę, a także po prostu doskonale spędzić ciepły letni czy wiosenny dzień.