Zgubne skutki hodowli?

Wegetariański światopogląd obejmuje nie tylko dobro zwierząt, ale także wszystkich na ziemi – a więc i ludzi. W jaki sposób? Otóż wegetarianie uważają, że podążanie za ich światopoglądem mogłoby przynieść dobre skutki dla całej planety, np. poprzez zmniejszenie efektu cieplarnianego. Choć na pierwszy rzut oka taka myśl może wydawać się absurdalna, to jednak po bliższym zbadaniu tematu nabiera ona sensu.

W jaki sposób jedzenie warzyw ma pomóc w unikaniu ocieplenia klimatu? Otóż znaczną część tzw. gazów cieplarnianych produkują… hodowle zwierząt. Gazy wydzielane przez zwierzęta oraz zawarte w ich odchodach dostają do atmosfery i ocieplają klimat nawet w większym stopniu niż wykorzystywane przez ludzi środki transportu! Oznacza to, że zmniejszając hodowle, przyczynimy się również do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. A hodowle będą mniejsze, jeśli popyt na mięso spadnie w wyniku zmiany jadłospisu na wegetariański.

Przy okazji zachowamy też drzewa lub tereny uprawne, które zamieniono w wybiegi dla zwierząt.

Oferujemy na śląsku skup złomu Ruda Śląska Wostal – skup surowców wtórnych i złomu Kuszące ceny na dźwigi gąsienicowe TEREX przyciągają klientów