Wypożyczalnia aut na minuty we Wrocławiu

Samochody wypożyczane w rozliczeniu minutowym? Czemu nie! We Wrocławiu działa wypożyczalnia aut na minuty. Każdy, kto chce wynająć taki samochód płaci za każdy przejechany w aucie kilometr, ale i za każdą rozpoczętą minutę wynajmu. Czy po wypożyczenie samochodu musimy udać się do specjalnej wypożyczalni? Nie! Pojazdy stoją w różnych miejscach, również na stacjach paliw.

Samochody na minuty we Wrocławiu

Obecnie na wrocławskich ulicach może jeździć ponad setka aut na minuty! Pojazdy czekają na chętnych do przejażdżki na miejscach parkingowych rozlokowanych w różnych miejscach Wrocławia. Pojazdy zaparkowane są w wyznaczonej strefie i właśnie w obrębie danej strefy (centrum Wrocławia i okolice) klient może się poruszać konkretnym samochodem. Jeśli strefa zostanie przekroczona, system zacznie naliczać dodatkową opłatę za każdą minutę.

Rejestracja użytkowników

Jak wypożyczyć samochód na minuty we Wrocławiu? Najpierw powinniśmy zarejestrować się w systemie, podając wymagane dane osobowe, a także skany dokumentów – prawa jazdy oraz karty kredytowej.

Wypożyczenie pojazdu możliwe jest poprzez aplikację. Po uruchomieniu aplikacji sprawdzamy, gdzie w danej chwili znajdują się najbliższe samochody, a po wybraniu pojazdu rezerwujemy go na 15 minut. Czas rezerwacji przeznaczony jest na dotarcie do wybranego samochodu. Po dotarciu do pojazdu skanujemy kod QR umieszczony na szybie auta. Za każdy przejechany kilometr naliczana jest odpowiednia opłata. Również za każdą minutę użytkowania pojazdu naliczane są koszty. Postój jest tańszy, ale również kosztuje.

Po zakończeniu użytkowania, opłata za cały przejazd pobierana jest bezpośrednio z konta podatnego przy rejestracji. Samochód na minuty możemy zostawić w dowolnym miejscu, pod warunkiem, że znajduje się ono w wyznaczonej strefie. Pozostawienie pojazdu poza strefą uniemożliwia zamknięcie samochodu i powoduje, że opłata parkingowa jest cały czas naliczana.

Wypożyczalnie aut na minuty w różnych miastach

Wrocław to nie jedyne miasto, w którym działają samochody wypożyczane na minuty. Pierwsza taka usługa pojawiła się w Krakowie. Wypożyczalnia aut na minuty funkcjonuje także w Warszawie oraz w Poznaniu. Coraz więcej miast jest zainteresowanych tego typu usługą.

Obecnie użytkownicy takich samochodów mogą poruszać się w wyznaczonej strefie, ale w przyszłości planowane jest umożliwienie podróży międzymiastowych (w tych miastach, w których działa system aut na minuty)..

ściski żeliwne