Rodzaje wiertarek

Wiertarka to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w budownictwie. Wiertarka powinna znajdować się w każdym domu, ponieważ jest ona niezbędna w różnego rodzaju pracach. W przypadku domowych wiertarek najlepiej zdecydować się na te o średniej mocy. Najlepsze będą te o mocy 600 W. Warto wybrać wiertarkę, która posiada mechanizm udarowy, a także regulacje otworów. Dzięki temu można będzie używać ją przy różnego rodzaju surowcach, np. do betonu, drewna, metalu czy materiałów ceramicznych.

Jeżeli prace są poważniejsze i wykraczają poza zakres prac podstawowych, lepszym rozwiązaniem będzie wiertarka o mocy do 1000 W. Profesjonalne wiertarki posiadają dodatkowo przekładnię dwubiegunową. Na budowie często wykorzystywana jest młotowiertarka. Jest ona niezbędna podczas wiercenia znacznej ilości otworów w betonie. Ten typ wiertarki bardzo efektownie kruszy beton. Wiertło w młotowiertarce jest bardzo solidnie zamocowane, dzięki czemu nie wypada podczas wykonywanych prac. Jest to bardzo istotne w przypadku wykonywania robót budowlanych.

Kupując wiertarkę warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry. Jednym z nich jest regulacja obrotów. Bardzo istotne są także uchwyty mocujące. Za jedne z najwygodniejszych, ale także skutecznych uważane są uchwyty samomocujące. Większość wiertarek wyposażona jest jednak w uchwyty trójszczękowe. Dobrą wiertarkę można użytkować przez wiele lat. Z tego powodu najlepiej zdecydować się na wiertarki o wysokiej jakości, która w pełni będzie spełniać nasze oczekiwania.