Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekranów akustycznych?

Ekrany akustyczne spełniają bardzo ważną rolę redukcji hałasu w miastach czy przy drogach ekspresowych jak na przykład autostrada. Ich głównym zadaniem jest wyłapanie hałasów, ich wchłonięcie lub też rozbicie.

W ten sposób natężenie hałasu w niektórych miejscach znacząco maleje, dzięki czemu dostajemy bardzo skuteczną ochronę przed hałasem. Pozostaje jednak pytanie, na co zwrócić największą uwagę przy wyborze ekranów akustycznych? W pierwszej kolejności są to parametry akustyczne danych paneli, gdyż to od nich zależeć będzie skuteczność wybranych ekranów akustycznych.

Ale to nie wszystko, gdyż tego typu panele muszą być wybrane także pod kątem wielu innych czynników – mowa tutaj o tym, czy ekrany są niepalne, odporne na promieniowane słoneczne, korozje czy różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Wybieramy najlepsze ekrany akustyczne

Prócz samych właściwości akustyczne, ekrany akustyczne powinny być także solidnie skonstruowane oraz całkiem wytrzymałe.

Warto więc zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane panele oraz czy są one trwałe. Chodzi tutaj przede wszystkim o szkodliwe działanie promieni słonecznych, proces korozji, ale często także akty wandalizmu.

W związku z tym ważne, aby ekrany akustyczne były niepalne i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy powstałe w wyniku działań niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tylko tak będziemy mieli bowiem pewność, że staną one na wysokości zadania i przez długi czas będą chronić nas przed zbyt dużym natężeniem hałasu.

Zanim więc przejdziemy do wyboru odpowiednich paneli, czeka nas jeszcze proces określenia wszystkich czynników, które należy wziąć pod uwagę – w ten sposób bez wątpienia postawimy na najlepsze ekrany akustyczne.