Dacia Duster Concept

Dacia Duster po raz pierwszy ujrzał światło dzienne jako samochód koncepcyjny. Miało to miejsce w 2009 roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Zaprezentowana wtedy wersja znacznie różni się od tej, której produkcja ruszyła w 2010 roku.

Samochód charakteryzował się wtedy bardzo futurystycznym wyglądem i samonośnym nadwoziem. Najbardziej kontrowersyjnym elementem samochodu był niewątpliwie układ drzwi – jedne od strony kierowcy, a z prawej strony podwójne, z czego tylne drzwi otwierały się odwrotnie do kierunku jazdy. Tylna część karoserii została wyposażona w skrzela, które miały zmniejszać opór aerodynamiczny.

Było to też miejsce, w którym usadowione zostały tylne światła. Wnętrze samochodu zostało zaprojektowane równie kontrowersyjnie. Siedzenia znajdujące się po prawej stronie wnętrza są składane.

Przedni fotel można wsunąć za i pod fotel kierowcy. Siedzisko tylnego fotela, który znajduje się po prawej stronie wnętrza można podnieść do pionu, co powoduje, że auto staje się dwuosobowe. Jest to również sposób na zapewnienie samochodowi dodatkowej przestrzeni bagażowej.