Co to impresariat koncertowy i ile kosztuje?

Impresariat koncertowy to specjalne instytucje, których zadaniem jest przygotowanie i realizacja występów artystycznych artystów oraz sportowców. Mogą być to różnego rodzaju koncerty, festyny, występy, imprezy artystyczne oraz eventy plenerowe. Osoby pracujące w tym dziale są agentami artystycznymi, którzy pobierają swoje stawki w sposób procentowy od całości kosztów danego wydarzenia. Do zadań impresariatu zalicza się także szeroko pojętą promocję znanej osoby i kreowanie jej pozytywnego wizerunku. Najlepsze firmy w branży mają pod swoimi skrzydłami najbardziej znanych artystów. Co ważne, do każdej osoby podchodzą w sposób indywidualny, szanując ich zamierzenia, styl bycia oraz charakter. Duża liczba klientów korzystających z usług danego impresariatu może świadczyć o wszechstronności usług i dużym doświadczeniu. Ważne jednak, by w takiej firmie pracowały osoby doświadczone, wykształcone i wykwalifikowane pod branżę artystyczną. W Polsce za występ konkretnego artysty trzeba zapłacić różne stawki. Uzależnione one są przede wszystkim od popularności danej osoby, co wiąże się z napiętym harmonogramem występów. Nie mniej jednak omawiane stawki są ogólniedostępne.

Oznacza to, że każdy zainteresowany ma możliwość oszacowania kosztów już na poziomie poszukiwań. Z reguły poszczególni artyści są podzieleni na przedziały cenowe i gatunek wykonywanej muzyki. Na potrzeby dzisiejszego artykułu, skupimy się na najpopularniejszych polskich zespołach i sprawdzimy ich stawki.

  • Pierwszą kategorią są zespoły za które trzeba zapłacić około 25 000 złotych. Do niej należą: Dawid Kwiatkowski (19 latek, który podbił scenę muzyczną w kilka sekund. Bilety na trasę koncertową artysty rozchodzą się jak świeże bułeczki), Piękni i Młodzi (3 osobowy zespół, na którego czele stoi wokalistka – Magdalena. Wykonują muzykę disco, a widownia ma zagwarantowaną zabawę przez cały koncert. Powiew energii i miłości do muzyki);
  • Kolejna omawiana stawka to granice 12-20 tysięcy. Do tego zestawienia możemy zaliczyć najbardziej popularnych artystów współczesnej sceny muzycznej w Polsce. Jest to Małogarzata Ostrowska (oferująca duże koncerty plenerowe oraz niewielkie akustyczne występy. Uznawana za posiadaczkę najlepszego głosu w kraju), Renata Przemyk (zdobyła tytuł jednej ze stu najbardziej wybitnych artystów stulecia, jej płyty w większości uzyskały status złotych) oraz Honorata Skarbek (przykład wokalistki młodego pokolenia, która zdobyła szybką popularność dzięki występom na największych scenach festiwalowych w Polsce).

.

handel gazem